W dniu 5 listopada 2023r. w naszej szkole obchodziliśmy wyjątkowe święto – Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek! Warto zauważyć, że data 5 listopada, nie jest datą przypadkową, to jednocześnie dzień urodzin Walta Disney’a, chyba najbardziej znanego producenta bajek. Nasi wychowankowie mieli okazję przenieść się na chwilę w magiczny świat swoich ulubionych bajkowych postaci. Podczas zajęć stanęli przed ważnym zadaniem, musieli pomóc Kopciuszkowi w różnych pracach, żeby mógł zdążyć na bal. Co robili? Na przykład uważne słuchali bajki, rozwiązywali zagadki, układali puzzle, segregowali produkty i malowali ulubioną postać z bajki. Wszyscy doskonale poradzili sobie z zadaniami, Kopciuszek zdążył na bal i żył długo i szczęśliwie u boku wymarzonego księcia. Nam pozostały radosne wspomnienia… i bajkowe historie zamknięte w kolorowych książkach, do których możemy wracać, jeśli tylko zechcemy.
Dzisiejszy dzień był doskonałą okazją do świetnej zabawy, a także do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Doskonała atmosfera, ogrom włożonej pracy, piękne stroje, to wszystko spowodowało niezapomniane chwile oraz dostarczyło dzieciom dużo wrażeń i pozytywnej energii.
Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne, uniwersalne prawdy życiowe. Pamiętajmy, że czytając dzieciom bajki rozwijamy ich wyobraźnię, fantazję, pamięć i wzbogacamy słownictwo. Bajkowe postacie sprawiają, że świat dziecka staje się radosny i kolorowy.

foto b