30 października 2023r.  w ramach realizacji Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Z kulturą mi do twarzy” odbyło się ekologiczne spotkanie czytelnicze z Panią Anną Bobrowicz – pisarką, edukatorką dziecięcą.

Podczas spotkania uczniowie z ciekawością słuchali  opowieści autorki literatury dziecięcej o tym, jak powstają książki i o tym, jak to jest móc je wydać. Pani Anna Bobrowicz z wielką pasją opowiadała o dawnych pozycjach książkowych, omówiła podobieństwa i różnice dotyczące najstarszych i najnowszych publikacji, zachęcając naszych uczniów do czytania. Nasi wychowankowie żywo opowiadali o swoich ulubionych pozycjach, które sami czytają i do których z chęcią sięgają. Czwartoklasiści i ich o ro starsi koledzy bardzo chętnie wypowiadali się również na temat swoich zwierząt. Tutaj jakby nie było zaskoczenia, toż to przecież temat rzeka.

Dość intensywnie rozmawialiśmy także o ekologii, recyklingu i o dbałości o naszą planetę. Widać, iż motyw ten nie jest dzieciom obcy, wykazywali się również bardzo dużą wiedzą na ten niełatwy temat. Po spotkaniu czytelniczym odbyły się warsztaty ekologiczne „Recykling – coś z niczego”. Dzieci miały za zadanie stworzyć przedmiot z przedmiotów, które nie są już nam potrzebne. Uczniowie wykazali się dużą pomysłowością i kreatywnością. Na zakończenie otrzymały upominki zachęcające do dalszej pracy. Dodatkową niespodzianką dla naszych wychowanków były zabawki ofiarowane przez Panią Ewelinę Prasał w ramach akcji Zostań Świętym Mikołajem. Wyrażamy słowa wdzięczności za pomoc okazaną na rzecz placówki.

foto b