W dniu 31 marca 2022 roku odbyła się wycieczka do łódzkiego teatru „Arlekin” dla oddziału I-II SPP.  Uczniowie mieli okazję obejrzeć pouczające i pełne humoru przedstawienie pt. „Tomcio Paluszek – gdzie ten maluszek”, przygotowane z myślą o dzieciach ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Tematem spektaklu było znajdowanie rozwiązania z trudnej, kłopotliwej sytuacji, tak, jak w baśni wyjście znajdował maleńki Tomcio Paluszek. Pomimo niewielkiego wzrostu i wieku, potrafił zdziałać więcej niż inni.  Sens utworu, że z każdej opresji znajdzie się wyjście, wsparty był interaktywnymi, przestrzennymi i sensorycznymi działaniami, w które wciągnięte były dzieci.

Podczas spektaklu aktorzy wspólnie z widzami szukali wyjścia z tarapatów, w których znajdował się Paluszek. Wiele ze scen działo się również pośród najmłodszej widowni! Poprzez różnorodne, niezwykłe rekwizyty, aktorzy stymulowali rozwój sensoryczny u dzieci i pomagali w rozwijaniu ciekawości świata.  

Przedstawienie przypadło do gustu naszym uczniom. Na scenie nie zabrakło humoru, radosnej muzyki i ciekawej scenografii. Dziękujemy!

foto b