W dniu dzisiejszym w ramach kółka wędkarskiego działającego w naszej szkole, uczniowie ZPEWiR uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych przez Lokalną Grupę Działania „Z ikrą”. Celem warsztatów było propagowanie oraz zachęcanie dzieci do spożywania ryb, kształtowanie właściwych nawyków żywieniowych w całej rodzinie, jak również integracja środowiska lokalnego na rzecz realizacji projektu. Na początku wszyscy wysłuchaliśmy kilka ważnych informacji odnośne hodowli i rodzajów ryb występujących w Polsce. Następnie wszyscy udaliśmy się do kuchni, aby odbyć praktyczne zajęcia. Warsztaty kulinarne były prowadzone przez Marcina Piotrowskiego uznanego szefa kuchni, który był uczestnikiem programu Top Szef.

Ryba…. często nie wiemy jednak, jak się za nią zabrać, by wydobyć z potraw maksimum smaku i aromatu. Dzisiejsze zajęcia były świetną okazją, by zgłębić tajniki kuchni i opanować kilka przydatnych kulinarnych umiejętności. Wszystkie dania zostały przygotowane przez naszych uczniów od podstaw. Podczas warsztatów, trwających kilka godzin, uczestnicy poznali techniki filetowania karpia. Była również okazja do nauczenia się, jak przyrządzać kotlety rybne, tatar rybny, ryż z warzywami czy oryginalną przyprawę piernikową do ryb – naturalne dodatki, świetnie współgrające z rybnymi smakami.

Mnóstwo frajdy i satysfakcji z warsztatów dla naszych chłopców, oraz radość ze spędzonego razem czasu po dłuższej przerwie z powodu pandemii. Szerokie uśmiechy na twarzach chłopców wywołane wspólnym przygotowaniem i smakowaniem potraw samodzielnie przyrządzonych. Wspaniale było poznać sympatycznego szefa kuchni Marcina, dziękujemy za zaproszenie na warsztaty, a także wszystkim za wspólne gotowanie.

Opiekunowie kółka wędkarskiego:

Ewa Krawczyk

Maciej Piszczałkowski