17 grudnia 2019 r. w Zespole Placówek Edukacyjno-Wychowawczych i Rehabilitacyjnych w Stemplewie odbyła się Wigilia Integracyjna. W rodzinnej, ciepłej i świątecznej atmosferze do wspólnej wieczerzy przy wigilijnym stole zasiedli uczniowie Zespołu Placówek Edukacyjno-Wychowawczych i Rehabilitacyjnych w Stemplewie, pracownicy, a także rodzice dzieci oraz zaproszeni goście. W spotkaniu wigilijnym udział wzięli m.in. Wicestarosta Powiatu Łęczyckiego p. Wojciech Zdziarski, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Łęczyckiego p. Edward Cymmer, Radni Powiatu Łęczyckiego, starosta poddębicki p. Małgorzata Komajda. Impreza rozpoczęła się występem artystycznym dzieci    i młodzieży pt. „Wierni tradycji” przygotowanym przez Koło Biblijne oraz TKM „Przystań” pod kierunkiem p. Beaty Maciejewskiej i p. Jolanty Wawrzyniak. Przesłaniem inscenizacji była konieczność zachowania tradycji i zwyczajów Bożonarodzeniowych, jakie Polacy ukształtowali na przestrzeni wieków oraz ich kultywowanie przez kolejne pokolenia. Piękne słowa i mądre teksty przeplatały się z kolędami śpiewanymi przez wychowanków placówki w Stemplewie. Wzruszenie  i brawa były podziękowaniem dla młodych artystów, a na pamiątkę wigilijnego spotkania wszyscy goście oraz pracownicy placówki otrzymali drobne upominki – wypiekane pierniczki. Po występach artystycznych głos zabrał Dyrektor ZPEWiR pan Andrzej Zielonka, który powitał wszystkich zebranych, złożył świąteczne życzenia i wyraził nadzieję, że spotkamy się wszyscy za rok na kolejnej wigilii w Stemplewie. Spotkanie wigilijne było również doskonałą okazją do wręczenia ZNACZKA PRZYJACIEL DZIECKA SPECJALNEJ TROSKI w Stemplewie, który przyznawany jest przez Stowarzyszenie Mamy Wielkie Serca oraz ZPEWIR w Stemplewie za wielokrotnie okazywaną życzliwość, pomoc materialną oraz wszelkie wsparcie udzielane dzieciom specjalnej troski – podopiecznym Stowarzyszenia Mamy Wielkie Serca w Stemplewie.

 

Znaczek otrzymali: 

Bartłomiej Grőbner- Dyrektor K-FLEX POLSKA z Wielenina, Paweł Karolak Komendant Miejskiej Policji w Łodzi, Tomasz Anastaziak - Nadleśniczy Koło z siedzibą w Gaju, Krzysztof Kulesza - Prezes Zarządu GS „Samopomoc Chłopska” w Poddębicach, Małgorzata Szewczyk - Członek Zarządu GS „Samopomoc Chłopska” w Poddębicach, Marek Szeląg, Jerzy Ciechomski, Stanisław Oziębłowski, Jan Limaszewski – były dyrektor SOSW w Rychwale, Halina Jeżak – przewodnicząca Rady Gminy w Świnicach Warckich, Henryk Wójcik – Prezes PCK Łęczyca, Waldemar Łukaszewski – członek Zarządu PCK w Łęczycy, Grzegorz Stasiak – kapelmistrz Orkiestry Dętej OSP w Stemplewie, Henryk Orzechowski – poseł na Sejm VII i VIII kadencji, Mirosław Bednarek – Menager Klubu Nautilus w Uniejowie, Marcin Pamfil – Prezes Zarządu Termy Uniejów, Poznańska Spółdzielnia Mieszkaniowa Zespół Effatha z Chwalborzyc.

Wszystkim odznaczonym serdecznie gratulujemy jednocześnie dziękując za okazane naszym podopiecznym serce. W podziękowaniu za tak zaszczytne odznaczenie Zespół Effatha wykonał przepiękna pastorałkę utrzymaną w wigilijnym nastroju.

Podczas uroczystości zostały również wręczone podziękowania dla osób i instytucji biorących udział w tegorocznej akcji Zostań Św. Mikołajem. Byli to: Ludowy Bank Spółdzielczy Strzałkowo, Nadleśnictwo Koło w Gaju, Zespół Wokalny EFFATHA Chwalborzyce, Stowarzyszenie Kobiet Ziemi Łęczyckiej, GS Samopomoc Chłopska w Poddębicach, BS Poddębice O/Uniejów, Pan Edward Cymmer, Pani Bożena Sikora z Poznania, Pani Krystyna Bartuś, Pani Beata Łuczak, Pani Urszula Cicha, Pani Iwona Śledzińska, Pani Dorota Wesołowska, Pani Aleksandra Janów, Pani Hanna Koska, Członkowie Osiedlowego Klubu Korona w Poznaniu, Pani Ludmiła Kłos, Michał Tokłowicz – Wice Prezes Poznańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Poznaniu, Przemysław Twardowski – Kierownik Administracji Osiedla Bolesława Śmiałego w Poznaniu, Zespół Wokalny KORONA w Poznaniu pod kierownictwem Pani Beaty Łuczak, Młodzież Zespołu Szkół Przemysłu Spożywczego w Poznaniu, Pan Piotr Zagawa, Pani Maria Marut, Mariusz Niespodziański Grabów, Monika Hajduk Stemplew, Kopalnia Soli Kłodawa SA, Pan Tomasz Klauza, Pani Barbara Łaska, Pani Anna Stasiak, Państwo Henryk i Emilia Krysiak – Stemplew, Pan Stanisław Oziębłowski, Pan Sławomir Augustyniak – Sołtys Wsi Świnice Warckie.

Aby tradycji wigilijnego spotkania stało się zadość przyszedł czas na dzielenie się pobłogosławionym przez księdza Wojciecha opłatkiem. Uśmiechy, świąteczne życzenia i dobre słowa przekazywano sobie wzajemnie. Po wspólnej modlitwie  i podzieleniu się opłatkiem wszyscy zasiedli do wigilijnych stołów, na których gościły typowo polskie, wigilijne potrawy: makiełki, śledzie, ryba, kapusta i wiele innych pyszności. Po tak wspaniałej uczcie przyszedł czas na największe dla dzieci emocje, czyli spotkanie ze Świętym Mikołajem. Każde dziecko zostało przez niego obdarowane paczką z łakociami i upominkami. Podziękowaniem dla Mikołaja były wiersze i kolędy prezentowane przez wychowanków. Był śmiech, piękne popisy i wiele pozytywnych emocji. I tak w atmosferze radości zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia minął ten wspaniały dzień, który na długo zostanie w sercach naszych wychowanków. Bo to dla nich zorganizowaliśmy to spotkanie, aby przybliżać im nastrój świąteczny, przygotowywać   do wspólnego przeżywania świąt i wskazać potrzebę dzielenia się dobrem z innymi. Wszystkim chcielibyśmy podziękować i życzyć spokojnych, rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia.

FOTO