Nasi uczniowie 7 czerwca 2019r. mogli uczestniczyć i kibicować piłkarzom na meczu Kolumbia- Ukraina rozgrywanym w ramach Mistrzostw Świata do lat 20. Po raz pierwszy taki turniej pod egidą FIFA odbywa się w Polsce. Bardzo się cieszymy, że mogliśmy uczestniczyć w tak niezwykłym wydarzeniu. Jesteśmy bardzo wdzięczni p. Marcelinie i p. Robertowi za zorganizowanie nam bezpłatnych biletów dla naszych uczniów. Mieliśmy miejsca przy samej murawie boiska, gdzie z bardzo bliska obserwować mogliśmy zmagania zawodników.

Wejście na stadion odbyło się godzinę przed rozpoczęciem meczu. Uczniowie osobiście poznali procedury związane z bezpieczeństwem na stadionie, między innymi  dotyczące tego, co można wnosić na mecz, a co trzeba  pozostawić w depozycie. Po wejściu na stadion wszyscy zajęliśmy miejsca obserwowaliśmy piękny nowo wybudowany stadion Widzewa oraz innych kibiców, którzy zapełniali stadion. Dla większości z nas był to pierwszy raz kiedy mogliśmy oglądać mecz na stadionie, poczuć atmosferę, której nie poczujemy oglądając mecz w telewizji.Mecz rozpoczął się punktualnie o godz. 15.30. Ukraina pokonała 1:0 Kolumbię w ćwierćfinałowym meczu.

Ogólnie wrażenia uczniów były bardzo pozytywne. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się oprawy, jakie stworzyli kibice zasiadający na trybunach stadionu podczas meczu. Było to radośnie spędzone popołudnie. Uczniowie przekonali się naocznie, że kibicowanie na meczu piłki nożnej może być przyjemne i bezpieczne. Wycieczka miała charakter integracyjny jako alternatywna forma spędzenia wolnego czasu. Po meczu pozostały dobre wspomnienia i zdjęcia.

ZDJĘCIA