W dniu 4 października 2018 r. uczniowie Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Stemplewie wraz z grupą wychowanków ze Specjalnego Ośrodka Szkolno‑Wychowawczego im. J. Tuwima w Stemplewie wybrali się na przejażdżkę zaprzęgiem konnym do Uniejowa. Warto dodać, iż jak co miesiąc podopieczni, którzy zasługują na pochwałę, angażują się w życie szkoły oraz podejmują pracę na zajęciach mogli skorzystać z tego typu nagrody, a wszystko dzięki uprzejmości Panów Mariusza Pęcherzewskiego, Wojciecha Pęcherzewskiego oraz Ryszarda Perkowskiego.

 

Już o godzinie dziesiątej trzy zaprzęgi po dwa konie stanęły na placu ZPEWiR. Pięknie zadbane konie rasy wielkopolskiej i małopolskiej wraz okazałymi bryczkami zrobiły na wychowankach i kadrze niebywałe wrażenie. Nie chcieliśmy tracić ani minuty, dlatego też wszyscy ochoczo zajęliśmy miejsca i usłyszeliśmy tradycyjne "wio"! Podczas zaprzęgowych wojaży dopytywaliśmy właścicieli o interesujące nas ciekawostki. Dowiedzieliśmy się, iż konie Pana Mariusza zajęły w tym roku wicemistrzostwo Polski w Ogólnopolskich Zawodach Animatorskich. Stajnię, którą posiada, Pan Mariusz cyklicznie modernizuje i powiększa o zwierzęta, które są jego pasją od najmłodszych lat. Obecnie ma 6 koni i poświęca im cały swój wolny czas. Pan Ryszard i Pan Wojciech trochę później zaczęli przygodę z końmi, ale jak mówią, jest to ich pasja, która leczy dyszę i ciało. Panowie podkreślali niejednokrotnie, iż takie hobby wymaga dużego poświęcenia, gdyż o zwierzęta trzeba bardzo dbać, aby mogły prezentować się urodziwie na zawodach. Zwierzęta, tak jak ludzie, potrzebują rytuałów dnia codziennego i dyscypliny, która jest im bardzo potrzebna. W trakcie całej wypraw były rozmowy, dopytywania, no i oczywiście muzyka. Podziwianie malowniczej jesieni przy stukocie kopyt i tak pięknej pogodzie, jaka nam sie trafiła, dała podopiecznym dużo radości. Po godzinnej przejażdżce dojechaliśmy do Uniejowa i tam korzystając z uprzejmości leśników, mogliśmy rozpalić ognisko i upiec kiełbaski. Było smacznie, ciekawie i na wesoło.

Tego typu nagroda dla Wychowanka Miesiąca w MOS oraz innych grzecznych uczniów SOSW okazała się wyjątkową atrakcją i wspaniałą formą spędzania czasu wolnego. Wszystkim dzieciom i młodzieży ze ZPEWiR w Stemplewie życzymy mobilizacji do dalszej ambitnej i wytrwałej pracy, a Panom którzy poświęcili nam dużo czasu i zaangażowania, bardzo dziękujemy.

ZOBACZ ZDJĘCIA