W dniu 20.06.2018r zostały zorganizowane pierwsze zawody wędkarskie dla dzieci ze szkół podstawowych na stawie w Dzierżąznej przy gminnym Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji. Wędkarskie zawody były zorganizowane przez Rybacką Lokalną Grupę Działania „z Ikrą”. Już od 10.00 przy stawie, zaczęli gromadzić się młodzi pasjonaci wędkarstwa z opiekunami. Po zapisach, wyjaśnieniu zasad regulaminu i losowaniu numerów stanowisk rozpoczęły się zawody. Prezes PZW podkreślił na rozpoczęciu zawodów, że liczy się dobra zabawa, wędkarstwo wychowuje młode pokolenie w duchu poszanowania środowiska i szacunku do przyrody. Ponadto, uczy też cierpliwości . Naszą szkołę reprezentowało dziesięcioro uczniów, którzy wcześniej uczyli się zasad wędkowania w założonej szkółce wędkarskiej, podsumowaniem tych działań, były właśnie zawody. Dzieci miały więc okazję spróbować swoich sił w wędkarstwie, spędzić czas nad stawem, poznać smak rywalizacji. Podczas zawodów serwowano słodycze oraz napoje, a po zawodach wszyscy otrzymali kiełbaski z grilla. Na podkreślenie zasługuje fakt , iż wszystkie dzieci otrzymali nagrody, ale jeden z naszych uczniów wygrał zawody, złowił największą, najcięższą rybę. Andrzej otrzymał wartościowe upominki oraz dyplom. Każdy z uczestników otrzymał nagrodę rzeczową w postaci sprzętu nagłośniającego. Serdecznie gratulujemy wszystkim naszym uczniom, życząc rozwijania i kultywowania pasji wędkowania.

ZOBACZ ZDJĘCIA