Uroczysta akademia, występy uczniów, warsztaty kulinarne, wesołe miasteczko oraz pyszny poczęstunek…. Tak bawiono się 8 czerwca 2018r. w Zespole Placówek Edukacyjno – Wychowawczych i Rehabilitacyjnych w Stemplewie podczas tegorocznego Dnia Rodziny. Do szkoły zawitali rodzice, rodzeństwo, babcie , dziadkowie, ciocie, wujkowie, opiekunowie uczniów, których na samym początku bardzo serdecznie powitał Dyrektor naszej szkoły Pan Andrzej Zielonka. 
W atmosferę rodzinnego ciepła wprowadził wszystkich występ w wykonaniu uczniów pt: „Kochamy Was całym sercem”. Podopieczni placówki zaprezentowali szereg wierszy przeplecionych piosenkami i układami tanecznymi. Chwile wzruszenia mogliśmy przeżyć podczas słuchania piosenki Leonarda Cohena „Hallelujah” w wersji dla rodziców, zaprezentowanej przez uczennicę Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii.
Kolejny punktem spotkania było uczestnictwo uczniów i ich rodzin w warsztatach kulinarnych, podczas których, pod opieką i kierunkiem nauczycieli i wychowawców, przygotowywane były potrawy na późniejszy poczęstunek. Natomiast plac przed szkołą zamienił się tymczasowo w mini wesołe miasteczko, na którym znajdowała się ogromna dmuchana zjeżdżalnia, kule na wodzie oraz popcorn i wata cukrowa. 
Na zakończenie wszyscy mogli degustować przygotowane przez uczestników imprezy potrawy – było PYSZNIE!!!
Dzień Rodziny był wspaniałą okazją do integracji - wspólnej zabawy, wymiany doświadczeń, nauki. Dopisała pogoda i humor, a uśmiech na twarzach uczniów, rodziców i nauczycieli potwierdziły, że wszyscy świetnie się bawili.

Dzień Rodziny uroczyście obchodzony w naszej placówce stał się także okazją do spotkań z uczniami, którzy już opuścili szkolne mury. Absolwenci chętnie przyjęli zaproszenie i mimo swoich życiowych obowiązków znaleźli czas, aby spotkać się z kadrą pedagogiczną, pracownikami placówki oraz kolegami ze szkolnych lat. A jest przecież co wspominać, wspólne wycieczki, praktyki, chwile lepsze i gorsze. Podzielili się informacjami dotyczącymi ich pracy oraz tego, jak im się wiedzie w dorosłym samodzielnym życiu. Radzą sobie nie najgorzej, ale lata spędzone w szkole wspominają , jako wesołe i beztroskie. Miło więc im było zawitać w Stemplewie. Absolwenci podarowali dwa worki nakrętek oraz sadzonki krzewów ozdobnych, aby upiększały teren wokół placówki . Obiecali, że będą nas odwiedzać.

ZOBACZ ZDJĘCIA