27 lutego 2018r. grupa uczniów Zespołu Placówek Edukacyjno-Wychowawczych i Rehabilitacyjnych w Stemplewie odwiedziła Teatr Pinokio w Łodzi, gdzie obejrzała spektakl pt. "Pinokio" na podstawie znanej wszystkim powieści Carlo Collodi. "Pinokio" w reżyserii Konrada Dworakowskiego z muzyką Piotra Klimka, w scenografii Marka Zakosteleckiego to spektakl na nowo odczytujący tę doskonale znaną dla widzów w każdym wieku historię. Zamierzeniem przedstawienia była chęć spojrzenia na głównego bohatera jak na dziecko poszukujące i twórcze, bo Pinokio to wewnętrzne dziecko w każdym z nas, które należy w sobie pielęgnować, by się rozwijać, doświadczać i czuć się wolnym bez względu na wiek. W przedstawieniu treści o charakterze edukacyjnym zostały zaprezentowane w sposób niebanalny, daleki od nudnego dydaktyzmu, co sprawiło, że tytułowy Pinokio zachwycił młodszą i starsza widownię. 

Dzieląc sie wrażeniami po spektaklu, nasi uczniowie jednoznacznie orzekli, że przedstawienie było wspaniałe i zaskakujące, a najbardziej podobał im się zespół rockowy, który współwystepował na scenie z aktorami komentując muzycznie dziejące się wydarzenia. Warto podkreślić, że spektakl bardzo podobał się widowni, gdyż połączył w sobie różne formy przekazu artystycznego, m.in. muzykę rockową, przekaz multimedialny oraz grę aktorską.
Dzięki wizytom w teatrze przybliżamy naszym uczniom zjawiska kultury, do których na co dzień nie mają dostępu, a wizyta w teatrze za każdym razem jest dla nich ważnym przeżyciem artystycznym i kulturalnym i nadal stanowi dużą atrakcję i odskocznię od dnia codziennego. Wszyscy fantastycznie się bawili, a jednocześnie byli pod dużym wrażeniem spektaklu, który wprawił nas w doskonałe humory, a wizyta w teatrze spełniła swój cel świadomego uczestnictwa w kulturze i obcowania ze sztuką.
Beata Boniecka-Wincenciak

ZOBACZ ZDJĘCIA